17 października 2016 Festiwal Conrada w księgarniach
Mamy dla Was kolejne pasmo towarzyszące, a w nim specjalne, wieczorne, często pierwsze czytania ważnych literackich premier tego roku. Spotkamy się w wyjątkowych krakowskich księgarni, tworzących unikalny klimat do słuchania i spokojnej rozmowy z autorem.
Specjalne, wieczorne, często pierwsze czytania ważnych literackich premier tego roku. Wyjątkowe krakowskie księgarnie, tworzące unikalny klimat do słuchania i spokojnej rozmowy z autorem – Lokator, Bonobo Księgarnia-Kawiarnia Podróżnicza, Matras 1610, Massolit Books & Café. Przenosimy pozytywną energię Festiwalu Conrada do miejsc, które żyją książką na co dzień.
Zapraszamy!
Wtorek 25 października, 21:00
Nocne czytanie Podróży zimowej Georgesa Pereca (wydawnictwo Lokator 2016)
Czytają członkowie grupy OuLiPo: Marcel Bénabou, Frédéric Forte, Ian Monk.
Miejsce: LOKATOR Kawa & Książki, Mostowa 1
Środa 26 października, 17:00
Ida Linde czyta fragmenty Na północ jedzie się by umrzeć w tłumaczeniu Justyny Czechowskiej (premiera – wydawnictwo Lokator 2016).
Miejsce: LOKATOR Kawa & Książki, Mostowa 1
Czwartek 27 października, 18:00
Artur Domosławski czyta fragmenty Wykluczonych (Wielka Litera 2016).
Miejsce: Bo-no-bo Księgarnia-Kawiarnia Podróżnicza, Mały Rynek 4
Sobota 29 października, 16:00
Miasto Archipelag. Spotkanie z Filipem Springerem
W ciągu dwóch lat Filip Springer zjeździł 31 byłych miast wojewódzkich. Jak żyje się w miejscach, które najbardziej odczuły skutki polskiej transformacji? Spotkanie poświęcone najnowszej książce uznanego reportera i fotografa pr. Miasto Archipelag.
Prowadzenie: Marcin Wilk
Miejsce: Matras 1610, Rynek Główny 23
Niedziela 30 października, 12:00
Kongo – ile historii? Spotkanie z Félixem Kaputu i Davidem Van Reybrouckiem
Historyk idei i socjolog z Kongo, wielokrotnie więziony i zmuszony do wyjazdu kraju ze względu na rzekomą działalność separatystyczną i autor jednego z najgłośniejszych reportaży historycznych ostatnich lat. Dumny, niezłomny przedstawiciel plemienia Chokwe i reprezentant dawnej metropolii-kolonizatora. Czy da się napisać wspólną historię kraju, który świat zapamiętał jako Conradowskie Jądro ciemności?
Spotkanie z Félixem Kaputu - stypendystą programu ICORN w Krakowie i Davidem Van Reybrouckiem, belgijsko-flamandzkim pisarzem, publicystą i historykiem, autorem monografii Kongo. Opowieść o zrujnowanym kraju (WAB 2016).
Prowadzenie: Maciej Jakubowiak
Miejsce: Massolit Books & Café, Felicjanek 4