Czytaj Magazyn Conrad
Najnowszy Magazyn Conrad już jest! Czytaj na stronie Partnera Strategicznego Festiwalu - Tygodnika Powszechnego.
A w nim:
- Olga Drenda o prozie Karla Ove Knausgårda, który z pisania szczerze o sobie uczynił osobny gatunek literacki.
- Rozmowa Michała Swoińskiego z Arturem Domosławskim o Ameryce Południowej – politycznym laboratorium XXI wieku i autentyczności w pracy reportera.
- Aldona Kopkiewicz o tym, że nasze „ja” to fikcja, a także co z tego wynika i dlaczego to dobrze dla nas i całego świata.
- Rozmowa z Gabrielem Krauze o wolności w sztuce i o tym, jak przy pomocy literatury pokazać prawdę o gangsterskim świecie londyńskich blokowisk.
- Søren Gauger o eseistyce Eliota Weinbergera oraz jego poszukiwaniach wolności w myśleniu i pisaniu.
- Rozmowa Moniki Ochędowskiej z Magdaleną Hajduk-Dębowską o książkach, które powinny na mocy ustawy stać się powszechnie chronionym dobrem kultury.
W tym roku na Conrad Festival będziemy zastanawiać się, czym jest autentyczność - dlatego, czytając pierwszy numer dodatku festiwalowego do "Tygodnika Powszechnego" warto zacząć od eseju Olgi Drendy, nowej dyrektorki kreatywnej Festiwalu Conrada.
W pierwszym numerze Magazynu Conrad również:
- Rozmowa Michała Sowińskiego z irlandzkim pisarzem Sebastianem Barrym, który od lat testuje, co o autentyczności ma do powiedzenia literatura.
- Tomasz Pindel opowiada o Claudii Piñeiro, najchętniej czytanej i tłumaczonej pisarce z Argentyny, która konsekwentnie buduje rozległą panoramę społeczno-polityczną naszego świata tu i teraz.
- Alicja Urbanik-Kopeć zastanawia się, czym jest autentyczność w naszym badaniu i opisywaniu przeszłości.
- Monika Ochędowska pokazuje, jak o literaturze mówią dziś nastolatki i młodzi dorośli.
- Jacek Dehnel przypomina, jak dzięki Festiwalowi Conrada zmieniało się pole literackie w Polsce.
Dodatek dostępny bezpłatnie na stronie Partnera Strategicznego Festiwalu, Tygodnika Powszechnego. Po więcej treści związanych z Festiwalem Conrada zapraszamy do serwisu specjalnego.